נערות ליווי – הידועות גם כזונות או נערות ליווי – הן עובדות מין שמקבלים תשלום כדי לספק אינטימיות פיזית ושירותי מין ללקוחות. שירותים אלה ניתנים על בסיס אישי, פנים אל פנים או מרחוק, ועשויים לכלול חברות, שיחה ופעילויות אחרות. השירות הניתן ומינו הביולוגי של הספק הם שני שיקולים כאשר לקוח בוחר להזמין נערת ליווי.

נערות ליווי משתרעות על פני מיפוי החברה ולעתים קרובות מצטרפות לאנשים מרקעים שונים להצטרף לשורותיהם. חלק מאנשים אלה משכילים ובוחרים בקריירה בעבודת מין, בעוד שאחרים עשויים לעסוק בעבודת מין כאמצעי הישרדות בכלכלות עם אפשרויות מוגבלות ליצירת הכנסה. הסיבות להחלטתו של הפרט להשתתף בצורת עבודה זו מגוונות כמו הפרטים עצמם, ואין ייצוג יחיד של נערת הקריאה המודרנית.

בגלל מחסום הסטיגמה הקשור לזנות, המסגרת החוקית הנערת ליווי פעילויות כאלה, וחוסר ההכרה מצד החברה במקצוע זה, נערות נאלצות לעתים קרובות לנקוט בפרקטיקות חשאיות כדי להגן על עצמן ועל לקוחותיהן. עם זאת, ישנם מספר שקעים מקוונים המציעים לאנשים המעוניינים בעבודת מין פלטפורמה לפרסם את שירותיהם ולהימצא על ידי לקוחות פוטנציאליים.

בשנים האחרונות גוברת ההכרה בחשיבותה של עבודת המין הן על ידי החוק והן על ידי הציבור, עם אי ההפללה של זנות במדינות רבות. שינוי זה פתח את הדלתות לנערות ליווי למצוא מוצא לעסוק בעבודתן בבטחה ובבטחה, תוך מתן מראית עין של כבוד שלעתים קרובות נמנע מהן בעבר.

שינויים אלה אומצו באופן נרחב על ידי פעילים מודרניים, התומכים באי-הפללה מוחלטת של זנות יחד עם רגולציה מקצה לקצה של תעשיית המין כולה. גישה זו מבקשת להבטיח כי זכויותיהם של עובדי המין יכובדו במלואן, תוך יישום אמצעים מקיפים לבריאות ולבטיחות.

ללא קשר למסגרת החוקית וליחס הציבורי כלפי נערות ליווי, הן נשארות תורמות מהותיות לחברה באמצעות עבודתן. הם מספקים ללקוחות שירות אישי העונה על רצונותיהם ולעתים קרובות מסייע להם לברוח מהמונוטוניות של שגרת היומיום. בנוסף, בשל ניסיונם העשיר, עובדים אלה יכולים פעמים רבות לספק הבנה המסייעת לרומם את הביטחון של לקוחותיהם, תוך מתן חיבור רגשי כבריחה ממציאות החיים.

נערות ליווי הופכות חשובות יותר ויותר בחברה המודרנית, כאשר יותר אנשים פונים למקצוע זה כדי להתפרנס. ההכרה המתמשכת במשאב זה והרעיון שהוא יכול לספק תועלת משמעותית לחייהם של העוסקים בו היא המפתח להבנת ערכו האמיתי. יתר על כן, מכיוון שגברים ונשים מכל שכבות האוכלוסייה בוחרים לספק שירותי מין, חשוב להכיר ולכבד את הבחירות שהם עושים כדי לבצע עבודה זו, מתוך הבנה שיש לשבור את המחסומים הסובבים אותה לטובת גישות נאורות ומתקדמות יותר.