משחקי מחשב עברו דרך ארוכה מאז נכנסו לראשונה לחיינו. החל ממשחקים פשוטים של 8 סיביות וכלה במציאות מדומה דמוית חיים, המחשבים שלנו אפשרו לנו להיכנס לעולם של הרפתקאות וריגושים וירטואליים. ישנם משחקי מחשב רבים שהפכו לאייקוניים עם השנים, והשיגו הצלחה מסחרית ו / או ביקורתית מעבר לחלומות הפרועים ביותר שלנו. להלן מבט קצר על כמה ממשחקי המחשב המפורסמים ביותר בהיסטוריה. Space

Invaders אחת הדוגמאות המוקדמות ביותר לז'אנר משחקי הירי, Space Invaders שוחרר לארקייד בשנת 1978. על השחקנים הוטלה המשימה להשמיד חייזרים פולשים לפני שהם מגיעים לתחתית המסך, מה שהוסיף אלמנט חדש של מתח וקצב לז'אנר הירי. הצלחה גדולה הושגה, ואלמנט "הניקוד הגבוה" הבטיח שהשחקנים יחזרו שוב ושוב כדי לנסות לנצח את לוח התוצאות. עד עצם היום הזה, המשחק נזכר בחיבה ואפילו remade עבור פלטפורמות מודרניות.

דונקי קונג – הפרק הראשון בזיכיון דונקי קונג האגדי, המשחק הציב את מריו באור הזרקורים של המשחקים לראשונה בתחילת שנות ה-80. שחקני ארקייד נאלצו לקפוץ, לטפס ולהתחמק ללא לאות כדי להציל את פאולין מהדונקי קונג תוך הימנעות מחביות ומכשולים אחרים. דונקי קונג, ששוחרר בתקופה שבה משחקי ארקייד היו נפוצים, היה פסגת משחקי הארקייד. הצלחת המשחק הזניקה את נינטנדו להצלחה גדולה, והוא נוחת בצדק בספרי ההיסטוריה כאחד מאבות המשחקים המודרניים.

שביל אורגון – שוחרר בשנת 1971, שביל אורגון היה פרי יוזמתם של מייקל פוקס וסטיב קראוזה שרצו לסייע לכיתות ללמד תלמידים על החלוצים בחיים האמיתיים של המאה ה -19. במשחק, השחקנים קיבלו משימה לנווט עגלה מלאה במשפחה בת ארבע נפשות על פני 2,000 קילומטרים של שטח מסוכן בחיפוש אחר חיים חדשים באורגון. הוא הפך לקלאסיקה מיידית וזכה בפרסים ובשבחים בשל אופיו המאתגר. המשחק נשאר קלאסי עד עצם היום הזה והוביל לקומץ יורשים רוחניים בעידן המודרני.

פק-מן – הסמל המובהק של משחקי ארקייד, פק-מן פגע בארקייד (ובצורות אחרות של מכונות משחק) בסוף שנות ה-70 וזינק להצלחה מיידית. יצירתו של נקמורה הפכה ללהיט בינלאומי, מכרה מעל 400,000 יחידות והיוותה השראה לאינספור חיקויים, סרטי המשך וספין-אוף. עם ויזואליות פשוטה משנות ה-80 ומשחקיות ממכרת, הגיבור הצהוב הקטן אהוב עד היום ואפילו הפך למעין קמע משני של תעשיית משחקי הווידאו.

ציוויליזציה – משחק שאי אפשר לתאר במשפט אחד, ציוויליזציה הוא משחק אסטרטגיה "מבוסס תורות" שבו מוטלת עליך המשימה לקחת שבט פרימיטיבי של בני אדם ולבנות ציוויליזציה ארוכת טווח. הוא יצא בשנת 1991 והתקבל בהצלחה ביקורתית ומסחרית רבה. סרטי המשך רבים יצאו מאז, אבל המקור תמיד ייזכר כהחדרה העיקרית של הזיכיון – ובהיסטוריה הרחבה יותר של הגיימינג.

האגדה של זלדה – אף משחק אחר לא יכול להתווכח עם מעמדה האגדי של אגדת זלדה. מאז שוחרר הפרק הראשון בסדרה הקלאסית בשנת 1986, הוא היה זיכיון פעולה-הרפתקאות מהפכני בלב ההצלחה של נינטנדו. זה היה אחד המשחקים הראשונים שהציגו בפנינו את הרעיון של חקר עולם פתוח, ציד אוצרות וכוחו של סיפור משכנע. כיום, היא נותרה סדרה עטורת שבחים עם קהל מעריצים עצום ברחבי העולם – משהו שנינטנדו תדאג לא לשכוח לעולם.

משחקי מחשב עברו דרך ארוכה מאז הופעתם של משחקי וידאו, אבל כל זה לא היה כלום אם משחק גדול לא היה משאיר חותם מתמשך על גיימרים. הכותרים שהוזכרו קודם לכן השיגו זאת, והצטרפו למשחקי מחשב רשת קלאסיים אחרים כגון Doom, Starcraft, Myst ועוד רבים אחרים בהיכל התהילה של משחקי המחשב. זה באמת זמן נהדר להיות גיימר. כמובן שגדלת מאז, והיום אתה מחפש משחקים עם נערות ליווי בצפון