עבור רבים, תרגול הטנטרה מעורר דימויים של טקסים זועפים וסודיים. השגת טרנספורמציה רוחנית באמצעות פעילויות חושניות עשויה להיראות מסתורית, אבל טנטרה היא תרגול רוחני רב עוצמה שקיים כבר אלפי שנים. בעוד שהתוצאות של תרגול טנטרי יכולות להיות עמוקות למדי, המסע לנקודה זו אינו מעורפל כפי שהוא עשוי להיראות. למעשה, הפילוסופיה הבסיסית של טנטרה היא פשוטה תוך שמירה על טרנספורמציה.

טנטרה נגזרת מסנסקריט, ופירושה "צמיחה" ו"אריגה". זוהי מערכת אמונות הקשורה קשר הדוק להינדואיזם ולבודהיזם. על פי הפילוסופיה הטנטרית, היקום הוא רשת מקושרת של אנרגיה רוחנית, ועל ידי רתימתה כראוי, ריפוי עוצמתי ותהליך טרנספורמטיבי יכולים להתרחש. באמצעות טקסים ותורות מיוחדים, מתרגלים יכולים להתחבר לכוחם הפנימי ולגילויים הרוחניים שלהם.

המטרה העיקרית של טנטרה היא לחפש הארה רוחנית באמצעות גילוי עצמי פיזי ומנטלי. במשמעויות הפשוטות ביותר, טנטרה עוסקת באיזון – חיבור המציאות הפיזית, הנפשית והרוחנית החיצונית ביותר של האדם באמצעות כוח החקירה העצמית והמדיטציה. נאמר שהוא מספק את השילוב האולטימטיבי של האנרגיה הפנימית והמטרה החיצונית של האדם.

לאורך ההיסטוריה הארוכה והמגוונת שלה, טנטרה הייתה ספוגה מאוד בסמליות ובדימויים. שילוב סמלים מיוחדים ושיטות של שליטה אנרגטית בתרגול מדיטטיבי יכול לפתוח חיבור עוצמתי לידע והבנה עצמית עמוקים יותר. טנטרה באה לידי ביטוי לעתים קרובות באמצעות אמנויות יצירתיות, כולל מוסיקה, ריקוד ואמנות חזותית. בעוד טקסים טנטריים יכולים לכלול פעילויות קיצוניות יותר, רובם כוללים פעילויות פשוטות שניתן לשלב בחיי היומיום.

טנטרה אינה דת מאורגנת. אין נתיב אחד אחיד או דוקטרינה שכל המתרגלים חייבים לדבוק בה. במקום זאת, זהו תרגול אינדיבידואלי. כל אדם יוצר את הדרך שלו, מרכיב מרכיבים של מדיטציה, הדמיה ותקשורת בדרך ייחודית כדי לענות על הצרכים שלהם. לטנטרה אין ספר חוקים נוקשה או דוגמה, ולכן מעודדים את המתרגלים לפתח מערכת משלהם באמצעות ניסוי וטעייה כדי למצוא את השיטה המתאימה להם ביותר.

אחד היתרונות העיקריים של טנטרה הוא חוסר הבלעדיות שלה. כל אחד, עם כל רקע או אמונה דתית, יכול למצוא תרגול ספציפי שיענה על הצרכים שלו ולהשיג טרנספורמציה רוחנית. זה חלק ממה שהופך את הטנטרה לכל כך מושכת עבור אלה המחפשים תרגול רוחני אינדיבידואלי ומשמעותי.

מתרגלים מודרניים של טנטרה מתרגלים אותה מסיבות רבות, אך בעיקר למען בריאות פיזית, נפשית ורוחנית. בניגוד לטיפולים רפואיים מקובלים רבים, שיכולים להיות יקרים, גוזלים זמן ופולשניים, הריפוי הטנטרי עדין ומתמקד באיזון פנימי. הוא משתמש במעט יותר מאשר שליטה בנשימה, רטט קול ותנועות גוף כדי לגשת לממלכות תודעה עמוקות יותר ולהתחבר לאנרגיה הטבעית של היקום.
המלצה – www.3wheelermodels.com

טנטרה היא תרגול עתיק ועמוק שיכול להיות שימושי לכל מי שמבקש להרחיב את הצמיחה הרוחנית והגילוי העצמי שלו. על ידי אריגת ההיבטים הנפשיים, הרוחניים והפיזיים של האדם, טנטרה מספקת נתיב להארה באמצעות טקסים עדינים ומשמעותיים. בין אם אתם מחפשים ריפוי פיזי, נפשי או רוחני, טנטרה מציעה כלי רב עוצמה לשינוי ואיכות חיים.