אין זה סוד שבמדינות מסוימות יש נשים בעלות חזה גדול יותר מאחרות. בעוד ראיות אנקדוטליות מצביעות על כך שלנשים ממדינות מסוימות יש שדיים גדולים יותר מאשר במדינות אחרות, אין ראיות מדעיות התומכות בטענה זו. עם זאת, מחקר בינלאומי של גדלי חזה גילה לאילו מדינות יש את השדיים הגדולים בעולם.

המחקר נערך על ידי חברת ההלבשה התחתונה הבריטית Bluebella, שסקרה נשים מ-22 מדינות. משתתפות הסקר דיווחו על מידות החזה שלהן כאשר לבשו חזיית קאפ A עד G. לאחר איסוף המדידות, התוצאות שורטטו על מפה כדי להראות לאילו מדינות יש את השדיים הגדולים ביותר. באופן לא מפתיע, התוצאות הראו כי למדינות מפותחות, עם גישה לתזונה ובריאות טובות יותר, היו שדיים גדולים יותר בממוצע.

מהסקר עולה כי המדינה עם גודל הכוס הממוצע הגדול ביותר היא ארצות הברית, עם ממוצע של D. אחריה קנדה עם גודל ממוצע של C. אירופה ואוקיאניה התהדרו גם הן במידות גביע ממוצעות של C, בעוד שמדינות קטנות יותר כמו לטביה ובריטניה זכו בתואר הקטנות ביותר עם מידות גביע A ו-B, בהתאמה.

בנוסף לממצאים בינלאומיים אלה, הנתונים חולקו כדי לחשוף את גדלי השד הגדולים והקטנים ביותר לפי מדינה בודדת. במדינות ארצות הברית קליפורניה, מערב וירג'יניה וטקסס היה גודל הגביע הממוצע הגדול ביותר, בעוד שבקונטיקט, רוד איילנד ומיין היה גודל הגביע הממוצע הקטן ביותר.

בעוד שהסקר סיפק תובנה מעניינת לגבי גודל השד הממוצע של מדינות ואזורים ברחבי העולם, הוא לא דן בסיבות אפשריות מאחורי תוצאותיו. סביר להניח כי אותם גורמים התורמים לשדיים גדולים יותר במדינות המפותחות יסבירו גם מדוע במדינות מסוימות יש שדיים קטנים יותר. גורמים אלה כוללים תזונה, פעילות גופנית והורמונים, שכולם קשורים לגודל השד או לכמות השומן שאדם אגר בגופם.

מבחינת תזונה, נהוג לחשוב כי תזונה עשירה בחלבונים שומניים מן החי ומוצרי חלב תוביל לרמות אסטרוגן גבוהות יותר. רמה גבוהה זו של אסטרוגן יכולה להשפיע על גודל השד באופן חיובי במקרים מסוימים. לדוגמה, אכילת מוצרי חלב נקשרה לעלייה בגודל החזה אצל נשים לאחר גיל ההתבגרות, בעוד שדיאטות דלות שומן נקשרו לשדיים קטנים יותר.

פעילות גופנית והורמונים נחשבים גם כמשפיעים על גודל השד. פעילות גופנית סדירה מסייעת לשמור על איזון הורמונלי לבדוק, אשר יכול למנוע רמות אסטרוגן מלהיות גבוה מדי. חוסר איזון הורמונלי, כמו אלה שחווים במהלך ההתבגרות המינית או ההריון, יכול להשפיע על גודל השד, עם רמות מוגברות של פרוגסטרון הקשורות לעתים קרובות לשדיים גדולים יותר.

לבסוף, בעוד שהסקר של Bluebella הראה לאילו מדינות יש את השדיים הגדולים ביותר בממוצע, חשוב לזכור שהגוף של כל אחת הוא ייחודי. גודל השד נקבע על ידי מגוון גורמים ולכן משתנה מאדם לאדם, ללא קשר ללאום.

לסיכום, בעוד שניתן להניח כי למדינות מסוימות יש שדיים גדולים יותר מאחרות, תוצאות הסקר של Bluebella הראו כי בארצות הברית יש את גודל הכוס הממוצע הגדול ביותר. ממצאים ראויים לציון אחרים כללו את אירופה ואוקיאניה בעלות גודל ממוצע של C, בעוד שללטביה ובריטניה היו גדלי כוסות קטנים יותר של A ו- B, בהתאמה. חשוב לזכור כי תוצאות אלה הן ממוצעים בלבד וכי גודל השד נקבע על ידי מגוון גורמים, ולא רק על ידי מיקום.

ולסיום, אם אתה בעניין של שדיים, אתה יכול להזמין נערות ליווי בתל אביב